Artan dünya nüfusuna yiyecek temin etmek insanlıgın en önemli sorunlarından biridir. Bu artan nüfusu besleyebilmek için ziraatte sera örtüsünden faydalanılarak kıs aylarında dahi üretimi sürdürmek, böylece piyasaya devamlı ve makul fiyatla sebze ve meyve arzı amaçlanmıstır.

Seracılık bütün dünyada önce maliyeti çok yüksek olan cam seralarda yapıldı. Daha sonra polietilen film camın yerini almaya  basladı. Polietilen film (sera örtüsü) cama göre hem çok ucuz, hemde basit sera konstrüksüyonu gerektiriyordu. Sera örtüsü bu avantajı ile seracılıgın yayılmasında önemli rol oynadı.

Ancak sera örtüsünün ömrü kısaydı, 4-5 ayda parçalanıyordu. Dünya plastik sektörünün pek çok dalında aynı sorun yasandı ve plastik ürünlerin ömrünü uzatmak için çareler arandı.

Plastik ürünlerin ömrünü kısaltan u.v. ısınlarının (günesin mor ötesi ısınları)
zararlı etkisini azaltan U.V. stablizatörleri sayesinde sera örtülerinin de ömrünün uzatılması saglandı. 70’li yıllarda gelismis ülkelerde kullanılmaya baslanan U.V. katkılı sera örtüleri 80’li yıllardan itibaren ülkemizde de kullanılmaya baslandı.

Bereket markalı sera örtüleri Akdeniz Bölgesinde ve ülkemizin bütün bölgelerinde tanınmakta ve tercih edilmektedir. Büyük titizlikle üretilen sera örtülerimiz dikkatle ambalajlanır ve etiketlenir. Etiketlerde belirtilen uzunluk, genislik, kalınlık ve agırlık degerlerinin karsılarında yazılanlar daima dogrudur.